Oblíbené značky

Jestli se nacházíte ve fázi pořízení svého prvního ukulele jistě vás bude zajímat jaké značky se dají na našem trhu nalézt. V dnešní době se na trzích nacházejí uke minimálně od dvou desítek výrobců, kteří se předhánějí v historkách o použitých materiálech a výsledné kvalitě nástrojů. Je zbytečné, aby jste se jako začínající ukulelista nebo ukulelistka zaobírali všemi nešvary a tradicemi různých značek. V seznamu níže najdete společnosti, které jsou lehce k nalezení v českých hudebních obchodech a pokud při výběru ukulele sáhnete po jedné ze zmíněných značek určitě neprohloupíte.

Fender – věhlasný výrobce kytar se pustil do výroby ukulele a nedopadlo to špatně.

Ibanez – další kytarová společnost která se v minulých letech pustila do výroby uke.

Lanikai – jako začátečníka by vás měla jejich ukulele okouzlit.

Oscar Schmidt – velice populární výrobce levnějších kousků uke.

Eddy Finn – benjamínek mezi výrobci ukulele pocházející z USA.

Ohana – oblíbené nástroje mezi náročnějšími hudebníky.

Uluru – australský výrobce jehož výrobky lze zařadit mezi špičku na trhu. To odpovídá i jejich ceně.

sopranove-lanikai-11Oblíbené začátečnické ukulele
Pro začátečníky i pokročilé hráče můžu doporučit. Ibanez UKS10 – přečtěte si článek o Ibanezu

8 názorů na “Oblíbené značky”

 1. Domča

  Dobrý den, co si myslíte o značce Flight?

  1. admin - Jarda

   Nebude to „plasťák“ což je dobře. Materiál bude překližka, takže nic neobvyklého v této cenové kategorii. Jestli bude držet ladění, tak se na něm určitě dobře vyřádíte 🙂

 2. Joha

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli má vůbec cenu si pořizovat plastová ukulele značky WOODI? Jsem naprostý zatím jen nadšený začátečník a v budoucnu bych spíše chtěla ukulele k zabavení se a svých přátel, nepotřebuji tedy žádnou „koncertní kvalitu“ nástroje. Předem moc díky za odpověď. sMějte se krásně.

  1. admin - Jarda

   Dobrý den, já bych vám to raději nedoporučoval. Je pravda, že dnes vyráběné plasty jsou pevné a proto by mohlo být ukulele v podstatě nezničitelné a mohla jste si ho brát i na potápění :-D. Žádné Woodi uke jsem ještě v ruce neměl. Nedělal bych si plané naděje na kvalitu a zvuk. Na nějaké brnkání u táboráku je jedno jestli máte ukulele z plastu nebo z překližky, zabavit dokáže obojí.

   Obával bych se ladící mechaniky, která určitě nebude nejlepší a ušetřené peníze za ukulele by vás mohly začít mrzet velice brzy, a to z prostého důvodu. Ukulele neudrží ladění a vy budete muset neustále ladit – a to mi věřte, že to dokáže otravovat.

   Doporučuji vám přidat ještě skoro tisícovku a pořídit https://ukulelko.cz//ukulele-eddy-finn-ef-1s/ budete spokojená.

   1. Joha

    Dobře dám na Vaši na radu a děkuji 🙂 Je pravda, že neustálé ladění je pěkná otrava i u jiných nástrojů. Děkuji ještě jednou.

 3. Domča

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o značce ORTEGA. Právě vybírám své druhé, kvalitnější ukulele pro pokročilejší ukulelisty a narazila jsem na jedno zajímavé ukulele, ale nikde jsem o této značce nic nenašla. Máte s ní nějakou zkušenost? Nebo byste mi doporučili jinou značku?

  1. admin - Jarda

   Ortega je Německá firma. Kvalitní nástroje to určitě jsou, takže chybu vedle neuděláte. Ortega Guitars se na svých stránkách pyšní, že každý nástroj prochází testem kvality, než se dostane do distribuce. Více zde: http://ortegaguitars.com/company/service-quality/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *