Oblíbené značky

Jestli se nacházíte ve fázi pořízení svého prvního ukulele jistě vás bude zajímat jaké značky se dají na našem trhu nalézt. V dnešní době se na trzích nacházejí uke minimálně od dvou desítek výrobců, kteří se předhánějí v historkách o použitých materiálech a výsledné kvalitě nástrojů. Je zbytečné, aby jste se jako začínající ukulelista nebo ukulelistka zaobírali všemi nešvary a tradicemi různých značek. V seznamu níže najdete společnosti, které jsou lehce k nalezení v českých hudebních obchodech a pokud při výběru ukulele sáhnete po jedné ze zmíněných značek určitě neprohloupíte.

Fender – věhlasný výrobce kytar se pustil do výroby ukulele a nedopadlo to špatně.

Ibanez – další kytarová společnost která se v minulých letech pustila do výroby uke.

Lanikai – jako začátečníka by vás měla jejich ukulele okouzlit.

Oscar Schmidt – velice populární výrobce levnějších kousků uke.

Eddy Finn – benjamínek mezi výrobci ukulele pocházející z USA.

Ohana – oblíbené nástroje mezi náročnějšími hudebníky.

Uluru – australský výrobce jehož výrobky lze zařadit mezi špičku na trhu. To odpovídá i jejich ceně.

sopranove-lanikai-11Oblíbené začátečnické ukulele
Pro začátečníky i pokročilé hráče můžu doporučit. Ibanez UKS10 – přečtěte si článek o Ibanezu

8 komentářů

 1. Domča napsal:

  Dobrý den, co si myslíte o značce Flight?

  • admin - Jarda napsal:

   Nebude to „plasťák“ což je dobře. Materiál bude překližka, takže nic neobvyklého v této cenové kategorii. Jestli bude držet ladění, tak se na něm určitě dobře vyřádíte 🙂

 2. Joha napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli má vůbec cenu si pořizovat plastová ukulele značky WOODI? Jsem naprostý zatím jen nadšený začátečník a v budoucnu bych spíše chtěla ukulele k zabavení se a svých přátel, nepotřebuji tedy žádnou „koncertní kvalitu“ nástroje. Předem moc díky za odpověď. sMějte se krásně.

  • admin - Jarda napsal:

   Dobrý den, já bych vám to raději nedoporučoval. Je pravda, že dnes vyráběné plasty jsou pevné a proto by mohlo být ukulele v podstatě nezničitelné a mohla jste si ho brát i na potápění :-D. Žádné Woodi uke jsem ještě v ruce neměl. Nedělal bych si plané naděje na kvalitu a zvuk. Na nějaké brnkání u táboráku je jedno jestli máte ukulele z plastu nebo z překližky, zabavit dokáže obojí.

   Obával bych se ladící mechaniky, která určitě nebude nejlepší a ušetřené peníze za ukulele by vás mohly začít mrzet velice brzy, a to z prostého důvodu. Ukulele neudrží ladění a vy budete muset neustále ladit – a to mi věřte, že to dokáže otravovat.

   Doporučuji vám přidat ještě skoro tisícovku a pořídit https://ukulelko.cz/ukulele-eddy-finn-ef-1s/ budete spokojená.

   • Joha napsal:

    Dobře dám na Vaši na radu a děkuji 🙂 Je pravda, že neustálé ladění je pěkná otrava i u jiných nástrojů. Děkuji ještě jednou.

 3. Domča napsal:

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o značce ORTEGA. Právě vybírám své druhé, kvalitnější ukulele pro pokročilejší ukulelisty a narazila jsem na jedno zajímavé ukulele, ale nikde jsem o této značce nic nenašla. Máte s ní nějakou zkušenost? Nebo byste mi doporučili jinou značku?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *