Sopránové ukulele

Nejběžnější typ ze kterého se stalo nejznámější ukulele oblíbené nejen mezi začátečníky. Rozměrově jde o nejmenší ukulele s typicky charakteristickým zvukem. Jeho velikost je nejen výhodou pro nové muzikanty nebo děti, ale také je velice skladným společníkem na cesty.

Pokud hledáte opravdový Rolls Royce mezi sopránovými ukulele budete mít v ČR velký problém, protože se nikomu nevyplatí tak drahé nástroje dovážet. Jejich cena se může vyšplhat do astronomických výšin. Proto se prodávají jen vážným zájemcům, kteří si je závazně objednají. Klenotem je Martin 5K, který se může vyšplhat i přes 200 tisíc korun. To jen tak pro inspiraci :-).

Nejlepší sopránové ukulele do 1000 korun

To nejlepší by mělo být v uvozovkách, protože jde většinou o základní sopránové ukulele, které je vhodné pro naučení se hrát a pak si pořídit něco lepšího. Nicméně, hrát na ně jde. Zvuk mají typický pro ukulele. Výhodou je, že k nim prodejce často nabízí bonus v podobě pouzdra. Tím klesá samotná výrobní hodnota a samozřejmě i kvalita.

uke-dyzajnoveU levnějších variant nástrojů se výrobci snaží pozvednout jejich exkluzivitu. Když jde o méně kvalitní materiály může se kreativita projevit do celkového dyzajnu ukulele.

Lesklý lak s květinovým vzorem a v modrém provedení. Pro tělo je použité lipové dřevo, které je klasické pro levnější nástroje. Přes všechny mouchy se na něj dá skvěle učit a pokud se vám líbí… Proč ne. Prohlédnout zde. Jenže problém tady může být. Bude se rozlaďovat nebo nebude ladit v pozicích. To znamená, že budete muset každý den ladit. To v lepším případě. V horším případě budete muset ladit každou chvíli.

Výborné sopránové ukulele do 2000

Ibanez-UKS10-ukuleleIbanez UKS10 patří k tomu lepšímu mezi sopránovými ukulele. Klasický vzhled vytvořený z materiálů exotických dřevin Sapele s mahagonovým krkem a palisandrovým hmatníkem.

Populární se stal nejen díky svému vzhledu, který se dost podobá tomu původnímu z 19. století, ale také pro svůj nezaměnitelný jemný zvuk. Ibanez si důrazně zakládá na kvalitě provedení, takže jeho výběrem rozhodně nic nezkazíte. Článek Ibanez UKS 10 nebo ukulele Ortega RU-5

7 komentářů

 1. Marie napsal:

  Dobrý den, poradil byste mi nástroj pro 5ti letého syna – co nejlevnější, ale aby se na něj dalo hrát?
  Děkuji
  MK

  • admin - Jarda napsal:

   Ono se dá hrát dobře i na ty levné ukulele, ale ten zvuk bývá horší a také to zpracování. U 5ti letého by to nemusel být problém, ale větším problémem bývá, že tyto nástroje se „většinou“ rychle rozladí = špatné zpracování. Pokud chcete, aby si do toho jen tak brnkal, tak klidně kupte něco do 500 Kč, ale jestli uvažujete o smysluplné hudební výchově, rozhodně kupte něco lepšího.

 2. Sabča napsal:

  Dobrý den, koupila jsem si sopránové ukulele Ashton chtěla jsem něco levného protože jsem teprve začátečník tak jsem si ho koupila hraje hezky jediný problém že se rychle rozladí asi není něco co by tomu pomohlo

  • admin - Jarda napsal:

   Ahoj, toto je problém většiny levných ukulelí. První co můžeš vyzkoušet je, že ukulele naladíš a pak když ho obrátíš zkus dotáhnout mechaniky (kolíky) vetšinou to bývá na křížový šroubovák. To udělej určitě. Pak můžeš zkusit pořídit nové struny. Nylonovým strunám trvá nějaký čas než si sednou, proto ukulele neudrží ladění.

  • Ota napsal:

   V případě Ashtonu, zvláště u těch vyvedených v pastelových barvách za 300-400Kč, se jedná ve většině případů o nenaladitelné nástroje (?dětské hračky?) u kterých se ani nevyplatí seřizovat. Vyjímka může potvrzovat pravidlo.

 3. Vojta napsal:

  Zdravím, nikdy jsem na nic nehrál a ukulele si koupil synek v lídlu a kupodivu to s laděním není až tak hrozný. Vzal jsem je do ruky a už nepustil :). Chci se zeptat, jaké struny jsou na asi tak nejvhodnější, a jak jsou na tom trsátka na uke?

  • admin - Jarda napsal:

   Bude to kus od kusu. Někdo si stěžuje někdo ne. Trsátka se dají použít kytarová. Chce to zkusit jaká tvrdost vám bude vyhovovat. Jsou levná, takže jich můžete vzít víc a zkoušet. Častěji jsou pro ukulele doporučovány trsátka z filcu nebo kožená. Používám ukulele struny AQUILA. Konkrétně 4U. Pro fajmšmekry vyrabí Aquila 1U z tradičních a osvědčených střívek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *