Péče a údržba ukulele

Péče a údržba ukulele je zásadní pro její dlouhodobou životnost a kvalitu zvuku. Stejně jako u každého hudebního nástroje je důležité pravidelně čistit a naladit ukulele, aby vám poskytovalo radost z hraní po dlouhou dobu. Ale pozor – nezapomeňte také na ochranu vašeho ukulele před přímým slunečním zářením a před vysokými teplotami, které mohou poškodit dřevo. Pokud se o své ukulele staráte správně, bude vám sloužit jako věrný společník při každém hudebním dobrodružství!

 • Gretsch Micro Fibre Towel

  589

  Čistící hadřík Hadřík z mikrovláken, pomocí kterého jednoduše udržíte svůj nástroj lesklý a čistý. Rozměry hadříku jsou 30 x 30 cm a najdete na něm logo firmy Gretsch.

 • Dunlop Guitar Finish Cloth

  449

  Kytarová kosmetika Tento jemný hadřík očistí povrch kytar od prachu, špíny a otisků prstů a navrátí nástroji ztracený lesk. Hadřík je vhodný k použití na veškeré druhy povrchových úprav kytar.

 • Music Nomad Premium Ukulele Care Kit

  399

  Kytarová kosmetika Kompletní sada pro péči o ukulele obsahuje speciálně vyvinutý přípravek, který udrží váš nástroj stále v čistotě. Současně čistí a chrání, odstraňuje otisky prstů, mastnotu i prach a zabraňuje jejich dalšímu usazování. Neobsahuje abraziva, je vhodný pro lesklé i matné povrchy a jeho složení chrání proti UV záření. Sadu doplňuje olej F-ONE, který…

 • D'Addario Ukulele Humidifier Pro

  319

  Kytarová kosmetika Tento zvlhčovač je speciálně určen pro ukulele. Pomalu a rovnoměrně distribuuje potřebnou vlhkost, která zabraňuje vysychání nástrojů a jejich lámání, praskání a deformování. Vložíte jej do ozvučnice nástroje, gumové víčko lze snadno odstranit. Uvnitř umístěná houbička je schopna nasát objem tekutiny, který odpovídá dvanáctinásobku její váhy.

 • Music Nomad The Humilele

  309

  Kytarová kosmetika Aby ukulele hrálo a vypadalo co nejlépe, je potřeba dostatečně vlhké prostředí, jinak může dřevo vysychat, kroutit se a v nejhorším případě i praskat. Tento zvlhčovač od Music Nomad zajistí ideální podmínky pro uložení ukulele, a to bez starostí, které provází údržba standardních zvlhčovačů. Obsahuje inovativní houbičku Humid-i-Bar, která pohltí vodu o desetinásobku…

 • PRS Cleaning Cloth

  290

  Čistící hadřík Firma PRS Guitars je známá především výrobou prvotřídních kytar, jejich řada kytarového příslušenství však drží vysoko nastavenou laťku kvality. Tento hadřík je vyroben z mikrovlákna a je vhodný k údržbě nástrojů nejen v kombinaci s čistícími prostředky značky PRS. Velikost 30 x 35 cm.

 • Guitto GHD-02 Ukulele Humidifier

  279

  Zvlhčovač

 • D'Addario Micro-Fiber Polish Cloth

  279

  Čistící hadřík Čistící hadřík z mikrovláken od firmy Planet Waves je schopen ve svých vláknech zachytit částice až 2000 x jemnější než lidský vlas. Není tak zapotřebí žádných dalších čisticích látek. Hadřík má dlouhou životnost, můžete jej i umýt a znovu použít. Lze aplikovat nasucho i v kombinaci s čistícími prostředky.

 • D'Addario Pre-Treated Polish Cloth

  249

  Čistící hadřík S tímto bavlněným hadříkem rychle a snadno vyleštíte tělo a krk vaší kytary. Hadřík je napuštěný aktivní čistící látkou, takže není zapotřebí žádné další leštěnky.

 • Fender Premium Plush Microfiber Polishing Cloth

  219

  Čistící hadřík Tento vysoce kvalitní čistící hadřík z mikrovláken navrátí vašemu cennému nástroji původní lesk a půvab. Miliony mikrovláken pohltí a odstraní nakumulovanou špínu, prach a nečistoty. Lze použít na všechny typy povrchů včetně nitrocelulózy.

 • Ernie Ball Ultra-Plush Microfiber Polish Cloth

  209

  Čistící hadřík Speciální hadřík na čištění a leštění kytary udrží váš nástroj vždy v dokonalém lesku a zabrání usazování prachu.

 • Ortega OPC-XXL

  209

  Čistící hadřík OPC-XXL Každý nástroj vyžaduje údržbu. Pro leštění a čištění dobře poslouží tento hadřík od firmy Ortega, vyrobený z měkkého mikrovlákna. Rozměry: 500 mm x 400 mm

 • Ortega HUMIUK-SV

  199

  Kytarová kosmetika HUMIUK-SV Tento zvlhčovač pro ukulele a strunné nástroje menších velikostí snadno umístíte do ozvučnice tak, aby se nedotýkal žádné části hudebních nástrojů. S jeho pomocí snadno předejdete vysychání a následným deformacím dřeva. Balení obsahuje houbičku a stříkačku.

 • Ortega OPC-LY/LB

  199

  Čistící hadřík OPC-LY/LB Každý nástroj vyžaduje údržbu. Pro leštění a čištění dobře poslouží tento set dvou hadříků od firmy Ortega, které jsou vyrobené z měkkého mikrovlákna v barvách světle žluté a světle hnědé. Rozměry: 290 mm x 240 mm

 • Music Nomad 2 'n 1 Beyond Plush Players Cloth

  199

  Čistící hadřík Aby si nástroj udržel svou kondici, je nutné ho po používání pečlivě vyčistit. Správný hadřík je jedním ze základních pomůcek a jeho kvalita by se rozhodně neměla podceňovat. Renomovaná firma Music Nomad proto přichází s tímto praktickým hadříkem 2v1, který poskytuje bezkonkurenční výkon a kvalitu. První strana je vyrobena z extra měkkého plyše,…

 • Ortega HUMIUK-BK

  199

  Kytarová kosmetika HUMIUK-BK Tento zvlhčovač pro ukulele a strunné nástroje menších velikostí snadno umístíte do ozvučnice tak, aby se nedotýkal žádné části hudebních nástrojů. S jeho pomocí snadno předejdete vysychání a následným deformacím dřeva. Balení obsahuje houbičku a stříkačku.

Jak správně čistit ukulele?

Pro správnou péči o ukulele je důležité čistit ho pravidelně. Nejlepší je použít měkký hadřík nebo speciální čistící ubrousek pro hudební nástroje. Nikdy nepoužívejte drsné houby, kartáče nebo abrazivní prostředky, které by mohly poškodit povrch ukulele.

Při čištění je také důležité dbát na to, aby se dovnitř nástroje nedostala voda. Pokud máte elektrické ukulele, měli byste být velmi opatrní a nepoužívat vodu vůbec. V tomto případě je nejlepší použít speciální čisticí prostředky pro elektrické nástroje.

Jak udržet nástroj v dobré kondici?

Kromě pravidelného čištění je důležité také udržovat ukulele v dobré kondici. To znamená, že byste měli dbát na to, aby bylo nástroj skladován v suchém a teplém prostředí. Nikdy ho nevystavujte přímému slunečnímu záření nebo extrémním teplotám.

Je také důležité pravidelně naladit ukulele, aby se zvukový výkon udržel na vysoké úrovni. Pokud nevíte, jak naladit nástroj, můžete si zakoupit elektronický ladící strojek, který vám pomůže naladit ukulele snadno a rychle.

Proč je důležité udržovat ukulele v dobré kondici?

Udržování ukulele v dobré kondici je důležité pro zachování kvality zvuku a prodloužení životnosti nástroje. Pokud se o své ukulele dobře staráte, můžete si být jisti, že vám bude sloužit mnoho let a že si užijete skvělé zvukové výkony.

Kromě toho, že udržování ukulele v dobré kondici pomáhá zachovat kvalitu zvuku, také pomáhá chránit povrch nástroje. Pokud se o své ukulele nebudete starat, může se povrch opotřebovat a poškodit, což může mít negativní vliv na vzhled nástroje.