Péče a údržba ukulele

Péče a údržba ukulele je zásadní pro její dlouhodobou životnost a kvalitu zvuku. Stejně jako u každého hudebního nástroje je důležité pravidelně čistit a naladit ukulele, aby vám poskytovalo radost z hraní po dlouhou dobu. Ale pozor – nezapomeňte také na ochranu vašeho ukulele před přímým slunečním zářením a před vysokými teplotami, které mohou poškodit dřevo. Pokud se o své ukulele staráte správně, bude vám sloužit jako věrný společník při každém hudebním dobrodružství!

 • Gretsch Micro Fibre Towel

  589

  Čistící hadřík Hadřík z mikrovláken, pomocí kterého jednoduše udržíte svůj nástroj lesklý a čistý. Rozměry hadříku jsou 30 x 30 cm a najdete na něm logo firmy Gretsch.

 • Dunlop Guitar Finish Cloth

  449

  Kytarová kosmetika Tento jemný hadřík očistí povrch kytar od prachu, špíny a otisků prstů a navrátí nástroji ztracený lesk. Hadřík je vhodný k použití na veškeré druhy povrchových úprav kytar.

 • Music Nomad Premium Ukulele Care Kit

  399

  Kytarová kosmetika Kompletní sada pro péči o ukulele obsahuje speciálně vyvinutý přípravek, který udrží váš nástroj stále v čistotě. Současně čistí a chrání, odstraňuje otisky prstů, mastnotu i prach a zabraňuje jejich dalšímu usazování. Neobsahuje abraziva, je vhodný pro lesklé i matné povrchy a jeho složení chrání proti UV záření. Sadu doplňuje olej F-ONE, který…

 • D'Addario Ukulele Humidifier Pro

  319

  Kytarová kosmetika Tento zvlhčovač je speciálně určen pro ukulele. Pomalu a rovnoměrně distribuuje potřebnou vlhkost, která zabraňuje vysychání nástrojů a jejich lámání, praskání a deformování. Vložíte jej do ozvučnice nástroje, gumové víčko lze snadno odstranit. Uvnitř umístěná houbička je schopna nasát objem tekutiny, který odpovídá dvanáctinásobku její váhy.

 • Music Nomad The Humilele

  309

  Kytarová kosmetika Aby ukulele hrálo a vypadalo co nejlépe, je potřeba dostatečně vlhké prostředí, jinak může dřevo vysychat, kroutit se a v nejhorším případě i praskat. Tento zvlhčovač od Music Nomad zajistí ideální podmínky pro uložení ukulele, a to bez starostí, které provází údržba standardních zvlhčovačů. Obsahuje inovativní houbičku Humid-i-Bar, která pohltí vodu o desetinásobku…

 • PRS Cleaning Cloth

  290

  Čistící hadřík Firma PRS Guitars je známá především výrobou prvotřídních kytar, jejich řada kytarového příslušenství však drží vysoko nastavenou laťku kvality. Tento hadřík je vyroben z mikrovlákna a je vhodný k údržbě nástrojů nejen v kombinaci s čistícími prostředky značky PRS. Velikost 30 x 35 cm.

 • Guitto GHD-02 Ukulele Humidifier

  279

  Zvlhčovač

 • D'Addario Micro-Fiber Polish Cloth

  279

  Čistící hadřík Čistící hadřík z mikrovláken od firmy Planet Waves je schopen ve svých vláknech zachytit částice až 2000 x jemnější než lidský vlas. Není tak zapotřebí žádných dalších čisticích látek. Hadřík má dlouhou životnost, můžete jej i umýt a znovu použít. Lze aplikovat nasucho i v kombinaci s čistícími prostředky.

 • D'Addario Pre-Treated Polish Cloth

  249

  Čistící hadřík S tímto bavlněným hadříkem rychle a snadno vyleštíte tělo a krk vaší kytary. Hadřík je napuštěný aktivní čistící látkou, takže není zapotřebí žádné další leštěnky.

 • Fender Premium Plush Microfiber Polishing Cloth

  219

  Čistící hadřík Tento vysoce kvalitní čistící hadřík z mikrovláken navrátí vašemu cennému nástroji původní lesk a půvab. Miliony mikrovláken pohltí a odstraní nakumulovanou špínu, prach a nečistoty. Lze použít na všechny typy povrchů včetně nitrocelulózy.

 • Ernie Ball Ultra-Plush Microfiber Polish Cloth

  209

  Čistící hadřík Speciální hadřík na čištění a leštění kytary udrží váš nástroj vždy v dokonalém lesku a zabrání usazování prachu.

 • Ortega OPC-XXL

  209

  Čistící hadřík OPC-XXL Každý nástroj vyžaduje údržbu. Pro leštění a čištění dobře poslouží tento hadřík od firmy Ortega, vyrobený z měkkého mikrovlákna. Rozměry: 500 mm x 400 mm

 • Ortega HUMIUK-SV

  199

  Kytarová kosmetika HUMIUK-SV Tento zvlhčovač pro ukulele a strunné nástroje menších velikostí snadno umístíte do ozvučnice tak, aby se nedotýkal žádné části hudebních nástrojů. S jeho pomocí snadno předejdete vysychání a následným deformacím dřeva. Balení obsahuje houbičku a stříkačku.

 • Ortega OPC-LY/LB

  199

  Čistící hadřík OPC-LY/LB Každý nástroj vyžaduje údržbu. Pro leštění a čištění dobře poslouží tento set dvou hadříků od firmy Ortega, které jsou vyrobené z měkkého mikrovlákna v barvách světle žluté a světle hnědé. Rozměry: 290 mm x 240 mm

 • Music Nomad 2 'n 1 Beyond Plush Players Cloth

  199

  Čistící hadřík Aby si nástroj udržel svou kondici, je nutné ho po používání pečlivě vyčistit. Správný hadřík je jedním ze základních pomůcek a jeho kvalita by se rozhodně neměla podceňovat. Renomovaná firma Music Nomad proto přichází s tímto praktickým hadříkem 2v1, který poskytuje bezkonkurenční výkon a kvalitu. První strana je vyrobena z extra měkkého plyše,…

 • Ortega HUMIUK-BK

  199

  Kytarová kosmetika HUMIUK-BK Tento zvlhčovač pro ukulele a strunné nástroje menších velikostí snadno umístíte do ozvučnice tak, aby se nedotýkal žádné části hudebních nástrojů. S jeho pomocí snadno předejdete vysychání a následným deformacím dřeva. Balení obsahuje houbičku a stříkačku.