Ukulele Ibanez UKS 10

Ukulele sopránového typu a velikosti. To je Ibanez UKS10. Jeho vzhled je ve stylu klasického sladkého tónovaní dřeva. Tělo Ibanezu je vyrobené ze vzácného dřeva sapele (také Sapelli), které je běžné pro výrobu kvalitních nástrojů.

Značka Ibanez bude povědomá zejména zkušeným kytaristům, protože vyrábí slušné kytary. No pustili se i do ukulelí a jde jim to výborně. Ibanez UKS10 s „celomahagonovým“ tělem standardního sopránového tvaru. Bez zbytečných extravagancí.

Krk je tradičně vyrobený z mahagonu a hmatník z ještě tradičnějšího palisandru. UKS 10 má pro ukulele nezaměnitelné zvučné tóny se stoupajícími basy a středy.

Ukulele je samozřejmě osazené znějícími nylonovými strunami, které jsou natažené na chromovanou ladící mechaniku. Mimochodem, chrom se mi ve spojení s tmavšími tóny barev moc líbí.

Při pohledu na kraj ozvučného otvoru je vidět, jak tenká je přední deska. To je dobré znamení (u překližky), protože když je tenká znamená to, že lépe rezonuje. Díky tomu má dobře znějící objemný zvuk.

UKS10

Má přírodní vzhled s nízkým leskem. Dokáže být neskutečně krásný a jeho tóny se nesou v tradičním znění ukulele.

Za tuto cenu je to sakra dobré ukulele se skvělým zvukem. Jako začátečník, pokročilý muzikant nebo milovník ukulele tónů s ním rozhodně nic nezkazíte. Bonusem k němu výrobce dává přepravní tašku. Ta se vždycky hodí. Za málo peněz, hodně muziky. Tak na co čekáte, bez nástroje se hrát nenaučíte.

Podobné příspěvky

3 Komentáře

  1. Mám objednáno a už jen čekám až mi ho kurýr přiveze. Moc se na něj těším, protože na uks10 všude pějí samou chválu :-).

  2. Taky jsem si ho pořídila. Video nemá moc dobrý ozvučení než má ve skutečnosti samotný uke.

  3. Jednoznačně použitelné ukulele nejen pro začátečníky. Zvuk má vážně povedený vzhledem ke svojí nízké ceně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *