Pro začátečníka

Vybíráme ukulele pro začátečníky

Výběr ukulele není žádná věda. Buď si necháte poradit od Ukulelko.cz nebo se při výběru budete řídit vlastním rozumem. Na následujících řádcích se dozvíte několik důležitých pojmů, které vám s výběrem nového ukulele poradí.

Čtyři velikosti a jakou vybrat

Máme čtyři hlavní velikosti řazené od nejmenší po největší: Sopránové, Koncertní, Tenorové a Barytonové.

Co bude nejlepší volbou ukulele pro začátečníka? Sopránové, koncertní i tenorové ukulele.

Sopránové ukulele je tradiční volbou většiny začátečníků. Díky svému rozšíření mezi lidmi u něho není problém najít výukové materiály.

Tenorové a koncertní ukulele vám dá větší možnosti pro manévrování po hmatníku. Tenor je taková zlatá střední cesta pro hudebníky, ale není to pravidlem.

Kolik stojí ukulele?

Dnes se dají sehnat opravdu levné bezejmenné kusy, které začínají s cenou od 700 korun, ale sám za sebe bych doporučil trochu našetřit a začít na ceně od 1700 Kč za ukulele. Pokud sáhnete hned z kraje po tom nejlevnějším riskujete budoucí problémy s konstrukcí, které vás mohou odradit od dalšího hraní.

Taktéž bych vás odradil od nákupu prémiového kusu za mnoho tisíc. Tuto volbu nechte až na dobu, kdy se naučíte hrát a ujasníte si žánr kterému se budete věnovat. Jako začátečník stejně jeho zvuk nedokážete náležitě ocenit.

Jakou značku?

Nejlepší volbou je koupit značku, která už má nějakou historii (tradici) výroby a stačila si u zákazníků získat nějaké renomé.  Mezi ukulele kousky pro začátečníky stojí za to zamířit mezi výrobce Ibanez, Ortega, Fender, Ohana nebo Eddy Finn.

sopranove-lanikai-11Skvělé ukulele
Ukulele vhodné pro začátečníky i pokročilé hráče Ortega RU-5, kterým rozhodně nic nezkazíte. Více se o něm dočtete tady. Článek na Ukulelko.cz

Zkuste praktický ukulele E-shop Ukulele e-shop

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *