Ukulele pro děti

Jak mají rodičové vybírat ukulele pro děti, a existuje nějaké dětské ukulele? Na co si dát pozor při výběru nástroje pro nejmenší muzikanty? To vše se dozvíte na této stránce.

Moc dobře si pamatuji svůj první nástroj. Housle… v 7 letech…? Samozřejmě, nástroj vybrali rodiče. Už tenkrát bylo rozhodnuto, že houslista ze mě nebude. Proč? Housle byly nudné, staré, hnědé, a představa, že budu hrát staré klasiky, mě v 7 letech moc nemotivovala. Tenkrát nebyl k vidění Šporcl nebo Vanessa Mae a jejich moderní pojetí hudby. Vážná hudba je pro dítě nudná a pančelka v hudebce byla absolutně bez ambicí vyučovat děti tak, aby je výuka bavila.

Nejprve si o všem promluvte
Myslím, že bude pouze hrstka dětí, které za rodiči přijdou s přáním hrát na nějaký hudební nástroj. Většinou ho vybírají rodiče. Jestliže jste se rodičové rozhodli pro ukulele. Je to dobrá volba. Je celkem snadné na něj hrát. Dokonce to je cenově dostupný nástroj, takže si můžete koupit ukulele nebo dvě a hrát spolu.

Nejprve si pro toho mladého muzikanta připravte zábavné argumenty. Je jich plný Youtube (jako tady, a tady). No a pak už musíte přijít na to, jak udělat zábavné každé cvičení na ukulele. Nakonec nepolevit. Když se nebude chtít cvičit – neexistuje :). Hrajte spolu. Hrajte často. Hrajte zábavně a zpívejte.

Ukulele pro děti existuje

Ukulele pro děti (ne)existuje. Tedy neexistuje nic takového jako zmenšené ukulele. Dobrou zprávou je, že sopránové ukulele měří 53cm a je celkem „rozumně“ velké i do dětské ruky.

Dětské ukulele existuje. Zmenšit nejde, ale jde pěkně vybarvit. Není problém koupit ukulele v modré, červené, růžové barvě, kytičkované nebo s obrázky žirafy. Takže žádné nudné barvy exotického dřeva. Děti určitě neocení barevné tóny dřeva.

Dětský motiv ukulele
špatné ukulele

Na co dát pozor

Tak je to samozřejmě samotné zpracování ukulele. Není dobré koupit to nejlevnější ve vietnamském obchodu. Takové ukulele se bude celkem jistě rozlaďovat – to není dobré, protože se musí stále ladit a hra nebude znít dobře.

Barevná ukulele jsou také celkem levná a je to znát na jejich provedení. Například kytičkované ukulele na fotce. Je vyrobeno z upraveného plastu, aby nástroj vydával stejný zvuk jako kvalitní ukulele. Pro děti je to dobrý nástroj, protože je levný a jen tak se nepoškodí.
Prohlédněte si co nabízí ukulele obchod

Smajlíkové ukulele výše na fotce. Má tělo ze dřeva Sengon. To samotné už je lepší nežli „plasťák“. Bude to křehčí a náchylnější nástroj. Ale ne o tolik. Třísknout o zem nesmíte ani s jedním :-).

Nicméně, pro dětské začátky na ukulele, jsou to dobré nástroje. Děti by stejně neocenily zvuk akátového dřeva :-), jde o to, naučit Je to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *