Kategorie: Škola hry na ukulele

Škola hry na ukulele aneb, jak se naučit sám hrát. Výuka hraní na ukulele začíná akordy a pokračuje učením správného rytmu, protože rytmus je neméně důležitý. Známe jednoduché akordy, které zvládne i úplný začátečník.

Na ukulele se naučí opravdu každý. To hlavní, co pro učení na ukulele potřebujete, je vytrvalost, chuť hrát a něco dokázat.

Ukulele má jen čtyři struny, takže to není tak složitý nástroj jako je kytara. Na druhou stranu naučit se hrát chce prostě svůj čas.

Učte se na ukulele pozvolna. Vyberte si jednu písničku. Nějakou jednoduší, která se hraje třeba se třemi akordy. Takovou písničku trénujte a hrajte pořád. Znova a znova. Dokud ji nezahrajete bez chyby a samozřejmě z paměti.

Je to stejné jako ve škole. Kde se po malých krůčcích učíte číst a psát.

Přeji vám hodně vytrvalosti při učení se hrát na ukulele. Jedině vytrvalý člověk něčeho dosáhne a nakonec se dostane do cíle. Ve vašem případě budete umět hrát na ukulele.

Jak cvičit akordy

Pokud se podíváme na základní ukulele akordy, zjistíme, že nejsou příliš složité. Ono je to tedy jen zdání, protože na začátku dá fušku strčit prsty do správného pražce a přitlačit tak, aby to znělo. Určitě se nemůžete dočkat až zabrnkáte svojí první písničku a možná...

Motivace je důležitá. Moderní písničky pro ukulele

Když jsem byl malý a rodiče se rozhodli nutit mě k výuce na nějaký hudební nástroj, nejvíc mě iritovalo, že musím hrát vtíravé melodie táborákových odrhovaček nebo ještě hůř, lidovou muziku. Ono to vlastně ani jinak nešlo, protože nebyl internet a v knihkupectvích se tradičně...

Jak hrát na ukulele

Dost začátečníků dělá chybu v tom, jak na ukulele hrají nebo spíš, jak se hrát učí. Největší chyby dělají ti co přechází z kytary. Předně je potřeba si uvědomit, že ukulele není kytara :-). Takže se na něj hraje trochu odlišným způsobem. Mám namysli hlavně...

Ukulele rytmus a brnkání

Když se učíte akordy, je dobré pilovat rytmus, protože ten je neméně důležitý. Myslím, že je složitější vytrénovat línou brnkací ruku než se naučit držet akordy. Do strun by se nemělo hrabat, jak to zrovna přijde pod ruku, ale měl by se dodržovat rytmus.

Ukulele akordy

Tady se naučí hrát akordy na ukulele každý. Názorné příklady akordů pro začátečníky. Velký přehled akordů pro zkušené. Pro úplné začátečníky jsem připravil pár akordů se znázorněním kde a kterým prstem strunu na ukulele zmáčknout. A pro zkušenější hráče je na konci stránky velký přehled...