Motivace je důležitá. Moderní písničky pro ukulele

Když jsem byl malý a rodiče se rozhodli nutit mě k výuce na nějaký hudební nástroj, nejvíc mě iritovalo, že musím hrát vtíravé melodie táborákových odrhovaček nebo ještě hůř, lidovou muziku. Ono to vlastně ani jinak nešlo, protože nebyl internet a v knihkupectvích se tradičně doporučovala „Já písnička“.

Pravda, ono se podle tradičních národních písniček učí asi nejlépe. Jednoduchý rytmus i akordy no prostě žádné záludnosti. Jenže společně s tím i velká nuda. Obzvlášť pro skoro puberťáka.

Chtěl jsem hrát písničky co slyším v rádiu a ne nějaký Nedvědy, Uhlíře nebo Ó, řebíčku zahradnický. Vůbec mě neutěšovaly řeči, že až budu umět tu „lidovku“ pak si zvládnu zahrát i tu muziku z rádia. Ano, byla to pravda, ale tím moje výuka skončila stejně tak rychle jako začala.

Na ukulele jsem se začal učit až v dospělosti. A hlavně už byl internet. Dnes je to snadné. Zadáte si do vyhledávače písničku a jednoduše si naleznete akordy pro ukulele. Ve výsledku zjistíte, že ta „hitovka“ z rádia je jednodušší než ty lidové písničky.

Ukulele písničky

Nedávno jsem narazil na pěknou stránku věnovanou právě ukulele písničkám. Můžete si tam zvolit jakou chcete obtížnost hraní nebo si vyhledat interpreta podle abecedy. A hurá do výuky…

Jestli neumíte anglicky, nevadí. Pokud budete hledat písničku podle interpreta prostě klikněte nahoře na písmenko abecedy. Pokud podle obtížnosti – najeďte v menu na Tablatures – Tabs by difficulty. Tam vyberte Beginner (začátečník), Intermediate (pokročilý) nebo nejsložitější Confirmed. Čím menší číslo ve sloupečku „Difficulty“ tím jednodušší písnička bude.

Pak už si jen otevřete Youtube odposlouchejte melodii a pusťte se do hraní.

Stránky jsou zde: www.ukulele-tabs.com

Podobné příspěvky

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *