kde najít ukulele akodry

Kde najít akordy na ukulele? Užijte si konečně ničím nerušenou hru bez chyb

Hra na ukulele je sice jednoduchá, ale i přesto se během ní neobejdete bez akordů, tedy pokud se nechcete spolehnout na své improvizační schopnosti. Najít ale opravdu kvalitní zpěvník s akordy se v poslední době jeví jako velký problém. Kde můžete najít zpěvník s akordy a podle čeho byste ho měli vybírat? Pojďme se na to podívat.

Není zpěvník jako zpěvník

Abyste byli schopni zahrát jakoukoli písničku, budete muset nejprve znát její akordy. Bez nich můžete maximálně jen odhadovat, jak ji můžete teoreticky zahrát. Většina lidí v takovou chvíli vezme do ruky telefon, zadá do vyhledávače název písně a klikne na první web s akordy, který se naskytne.

Bohužel většina webů a serverů s akordy není tak kvalitní, jak by se dalo očekávat. Největší problém představují ty, do kterých má volný přístup prakticky každý a není jisté z jakých zdrojů přispěvatel čerpá, nebo jaké má zkušenosti. Často se na takových stránkách setkáte s chybami v akordech či samotných textech. 

Spoléhejte se na kvalitní a ověřené zdroje

Pokud se chcete naučit hrát písničky po zpaměti, měli byste se spoléhat na kvalitní, a hlavně ověřené zdroje. O čem jsme se ještě nezmínili je, že při hře na ukulele nepotřebujete speciální zpěvníky, ale vystačíte si i s těmi kytarovými – při hře na ukulele se totiž hrají stejné akordy.

V knihkupectví můžete klidně sáhnout po klasických kytarových zpěvnících, na které jste byli zvyklí například při hodině hudební výchovy. Jejich největší výhodou je právě přesnost, o kterou se postará buď zkušený autor, nebo samotné nakladatelství, které si už z principu nemůže dovolit vydat zpěvník s chybami.

Dobrou zprávu máme i pro milovníky online prostředí, kde se také dají najít kvalitní zpěvníky, ze kterých při hraní na ukulele můžete čerpat. Mezi ně se řadí například web kytaristka.cz, na kterém můžete najít kromě zajímavých článků i zpěvník s akordy. Písničky zpracovávají zkušení muzikanti, kteří zpěvník vytváří a zároveň i kontrolují – kvalita je tedy zaručena.

Udělejte si čas a vytvořte si vlastní zpěvník

Jestliže chcete mít vždy po ruce své oblíbené písně, které si můžete zahrát při posezení s přáteli nebo ve vašem volném čase, můžete si vytvořit svůj vlastní zpěvník. Velká část lidí přistupuje k tvorbě klasického papírového zpěvníku, kdy akordy a texty písní opisují z již existujících zpěvníků.

Jednoduše si můžete vytvořit zpěvník přímo na míru, díky čemuž se vyhnete únavnému vyhledávání písniček online. Papírový zpěvník však s sebou nese i nevýhody, se kterými budete muset počítat. Opravdu kvalitní zpěvník totiž může brzy nabýt rozměrů většího románu, a tudíž vám zabere i více úložného prostoru při cestování.  

Většina muzikantů se ale potýká s úplně jiným problémem, a to tím, že svůj zpěvník zapomenou doma. Naštěstí i v takovém případě existuje efektivní řešení v podobě online zpěvníku, který si můžete sestavit libovolně podle sebe. Přístupný ho můžete mít na jakémkoli telefonu, tabletu nebo počítači.

mangozpevnik.cz

Tuto službu nabízí například aplikace MangoZpěvník.cz, která disponuje databází s více než 50 000 písniček. Z nich můžete tvořit dle svého uvážení vlastní zpěvník, který budete mít vždy s sebou ve svém tabletu nebo mobilním telefonu.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy se snažte čerpat z ověřených zdrojů, díky kterým se budete moci učit hrát písničky přesně tak, jak mají být. V opačném případě se můžete naučit špatné návyky, kterých se budete v budoucnu jen špatně zbavovat. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *