Kurz ukulele online, kde vás naučí hrát

Jsem od jakživa nedisciplinovaný. Když jsem se začal učit na ukulele. A to je už pěkná řádka let. Dělal jsem různé chyby, přeskakoval jsem na vyšší akordy, aniž bych se naučil ty základní. Trápil jsem se, protože mi to nešlo. Zároveň jsem se chtěl naučit hrát, abych u toho mohl relaxovat, kreativně se vyjadřovat a třeba zabavit svoje známé a rodinu. Aby všichni koukali, co umí a jak perfektně hraju. To byla věc, která mě poháněla dopředu. Jenže mi to pořád nešlo. Tenkrát tady nebyl žádný pořádný kurz a chodit někam do hudební školy mi nedávalo smysl. Nebyl na to čas.

Sám vím, že naučit se hrát na hudební nástroj jako samouk není jednoduché. Trvá to dlouho a pravděpodobně s tím dřív skončíte, než jste začali. To bude velká škoda. Hlavně pro Vás. Z toho důvodu vám tady teď ukážu online kurz ukulele v češtině, který vám nejen v začátcích hodně pomůže. No, hlavně je to kurz, díky kterému se naučíte hrát a nebudete se sami doma trápit jak raněné zvíře.

Studie prokázaly, že 86 % lidí se na ukulele samo nenaučí? Co vy?

Jádro úspěchu je vždy osobní motivace něco dokázat. Hned za tím je ale dostupnost zdrojů pro učení. To jsou vlastně 2 věci, které mohou výrazně ovlivnit vaší schopnost naučit se hrát na nástroj. Tenkrát, když jsem se učil, tady ta dostupnost ukulele zdrojů nebyla. To jsem vylepšil tím, že jsem založil Ukulelko.cz. Stejně ale vím, že to není dokonalé, protože tady nemám video návody. A to je věc, kterou řeší profesionální online kurz ukulele. Tam vám totiž názorně vysvětli, jak to držet, jak to dělat. No prostě vás to posune mílovými kroky dopředu.

Vyzkoušel jsem si tyhle kurzy ukulele osobně a napsal jsem o nich tento článek, protože si myslím, že se vám takový kurz bude při výuce na ukulele nebo kytaru hodit. Podle mého názoru jsou kurzy nejen nápomocné, ale nejsou nudné. To je to hlavní, protože takový kurz vás prostě vtáhne, baví a doděláte ho až do konce. V jeho závěru budete umět hrát. No vlastně budete umět tak trochu hrát už v jeho průběhu. Celé vám to popíšu v této recenzi. Je to trošku delší, ale stojí to za to. Věřte mi.

💰 Sleva na kurz

Pro mé čtenáře jsem domluvil speciální slevu ve výši 20 % na kurzy od ArtMaster. Stačí v objednávce zadat
slevový kód: UKULELKO20.

Použít slevu

Jak probíhá kurz?

Kurz probíhá online prostřednictvím výukových videí a výukových listů. Nebojte se, tady vás nečeká žádná nudná hudební teorie. Celá škola nebo spíše kurzy se věnují hraní a snaží se vás od samého začátku naučit zahrát nějakou písničku, protože to je ta největší motivace pro všechny začátečníky. Nic nezvedne náladu víc, než když si sami zahrajete úplně celou písničku. Vím o čem mluvím.

Kurz Ukulele

Kurzy na kytaru nebo ukulele jsou rozdělené do lekcí. V každé lekci se probírá něco jiného. Výukové lekce navazují postupně podle získaných dovedností. Lekce jsou dobře uspořádané a nepřeskakují obtížnosti. Mezi lekcemi si však můžete sami přeskakovat, jak se vám chce a jak potřebujete. Stejně tak se můžete k probraným lekcím kdykoliv vrátit.

Za sebe oceňuji, že jsou videa přiměřeně dlouhá. Tedy jsou spíše krátká. Za mě je to výhoda, protože v online kurzech není zbytečná omáčka a jiné průpovídky. Jde se rovnou k jádru problému – jak to hrát, jak to držet, jak to dělat. Už jen kvůli tomu si myslím, že jsou kurzy dobré i pro děti.

Kurz Ukulele 2

Jako začátečník a samouk na ukulele nebo kytaru máte určitě řadu otázek: jak střídat akordy, jak hrát rytmus, jak hýbat rukou, jak vybrnkávat? A desítky dalších otázek. Tady dostanete odpovědi i s návodem.

Kurz ukulele, jak vypadá?

Kurz ukulele je v ArtMaster spíše minikurzem pro začátečníky na ukulele. To ale vůbec nevadí. Sice není kurz tak obsáhlý, ale zase je díky tomu levnější. V současné době je v ukulele kurzu 10 lekcí s 30 videi, která mají v součtu 52 minut. Výuková videa si můžete spustit, kdy se vám zachce. Zaručuji vám, že se k nim budete potřebovat vracet. Už jen kvůli tomu, že budete pilovat své dovednosti. Jediná nevýhoda je v tom, že musíte být připojení k internetu. Videa nejdou stáhnout. Nicméně kurz si můžete pouštět stejně dobře na počítači, tabletu a mobilním telefonu.

Jak Vypada Ukulele Kurz
V lekci pod videi je vždy pár tipů, které vám při hraní pomohou a zjednoduší výuku.

Během ukulele kurzu se naučíte hrát prvních 6 písniček. To je hodně slušný základ, na kterém můžete dál stavět. Ty písničky nejsou žádné nudné lidovky. Fakt mě překvapilo, že jedna z písniček je Thunder od Imagine Dragons

Kolik stojí kurz ukulele?

Ukulele kurz stojí 590 Kč jednorázově. Za tuhle cenu pak máte neustálý přístup (ve dne v noci) k ukulele kurzům. Nemusíte platit žádné další měsíční nebo čtvrtletní platby jako v běžných kurzech.

Je to bezvadný ukulele kurz, ale pozor

Jak jsem psal, tak ukulele kurz není tolik obsáhlý, takže je dobré k němu dokoupit kurz kytary pro začátečníky a mírně pokročilé. Proč? Protože v něm jsou více rozvedené informace o hraní rytmu, o střídání akordů, o vybrnkávání a tak podobně. Kytara a ukulele jsou podobné nástroje s podobnými technikami hraní. Většina lidí, které znám, přechází po naučení se na ukulele právě na kytaru, takže se vám budou oba kurzy pravděpodobně hodit. Tedy minimálně ten kurz pro začátečníky.

Artmaster Kurzy Na Kytaru A Ukulele
Takhle vidíte zakoupené kurzy v členské sekci, kde vám jsou neustále přístupné.

Kurz a škola hry na kytaru, jak vypadá?

Kytarový kurz je rozdělený na 2 kategorie. Jeden je pro začátečníky a druhý pro mírně pokročilé hráče na kytaru. K ukulele vám bohatě stačí ten kurz pro kytarové začátečníky. Vlastně, pokud se učíte na kytaru, tak vám pro začátek také stačí ten kurz pro začátečníky a za čas si přikoupíte ten pro mírně pokročilé, ve kterém se naučíte další techniky hraní na kytaru.

Kurz Kytary

Kurz kytary pro začátečníky je levnější. Než si kurz koupíte, tak si můžete na jeho stránce prohlédnout, co je tam za lektora a jestli vám jeho hlas a sympatie budou vyhovovat. Píšu o tom, že je to skvělá ukázka toho, že jsou kurzy kvalitní, tvůrci se to nebojí ukázat a nechat vás o tom přesvědčit. Osobně tento přístup oceňuji a líbí se mi.

Kolik stojí kurz kytary?

Výhodněji vyjde zakoupení obou kurzů dohromady. Tedy kytara pro začátečníky a pro mírně pokročilé. Cenově oba vyjdou na necelých 2200 Kč jednorázově. Za tuhle cenu pak má člověk neustálý přístup k takové malé online škole kytary. Nemusíte platit žádné další měsíční nebo čtvrtletní platby jako v běžných kurzech. Podívejte se na ty kurzy sami.

Artmaster Kurz Kytary

Pozor, ukulele kurz je potřeba zakoupit zvlášť. Na ten se bohužel žádná sleva nevztahuje. Jenže, za necelé 3000 Kč (590 Kč ukulele kurz, 990 Kč kytara pro začátečníky + 1590 kurz kytary pro mírně pokročilé) dostanete spoustu výukových videí a návodů, díky kterým se naučíte hrát na ukulele a také na kytaru. Do kurzu máte přístup, kdykoli chcete. Je jen na vás, kdy se chcete učit. Nemusíte nikam dojíždět. Učíte se doma a v čase, kdy chcete vy.

Jak se v kurzu učí nová písnička?

  1. Při výuce nové písničky se v jednom videu naučíte nový rytmus.
  2. Ve druhém videu správně mačkat potřebné akordy.
  3. Ve třetím videu se naučíte zahrát celou písničku. 

Je to senzačně jednoduché. Mačkat akordy se můžete naučit sami. Ostatně tady na Ukulelko mám sekci ukulele akordy. Ty vám při hraní na ukulele nesmí chybět. Z vlastní zkušenosti vím, že začátečníkům dělá největší problémy rytmus a samotná koordinace rukou. Toto jsou věci, které se v textu nedají moc dobře vysvětlit, takže jsem rád, že vznikly tyto online videokurzy na ukulele, kde je to vše názorně a jednoduše vysvětlené. Při výuce hrozně moc pomůže podívat se na to, jak se to má dělat správně.

Pro mé čtenáře jsem domluvil speciální slevu ve výši 20 % na kurzy od ArtMaster. Stačí v objednávce zadat
slevový kód: UKULELKO20.

Použít slevu

Co je ArtMaster?

ArtMaster jsou online kurzy výuky na různé hudební nástroje, výuky hudební teorie a také jsem tam viděl kurz produkce v programu Ableton Live, kurz piana, ale třeba i kreslení nebo břichomluvectví. No koukněte se sami na nabídku kurzů. Myslím si, že ty kurzy výuky na ukulele i na kytaru jsou vhodné také pro děti. Jestli vás to zajímá, tak čtěte dál.

Kurzy Ukulele A Kytary Artmaster

Jsme na Ukulelko.cz, takže budu psát o kurzech ukulele a kytary, protože tyto nástroje k sobě mají hodně blízko. Už jen kvůli tomu, že hodně ukulele hráčů pak přechází na kytaru a kytaristé se zase učí hrát na ukulele. 

V online kurzech, které bych klidně nazval jako škola hry na ukulele a kytaru, jsou výuková videa, kterými provází profesionální muzikanti. Ti vás provedou úplnými začátky hraní na tyto nástroje. 

Toho jsem se na začátku obával, ale nakonec se ukázalo, že i profesionální muzikant může být dobrý lektor a dokáže všechno dobře vysvětlit i ukázat. Videa nejsou jako výukové pasáže na YouTube, kde někdo rychle něco ukáže, naznačí a vy se trápíte, že jste to nepostřehli a nepochopili.

Kurzy jsou tedy určené pro úplné začátečníky, samouky a mírně pokročilé hráče. A pro starší děti nebo děti s pomocí rodičů. Patříte do téhle skupiny?

Závěrečné hodnocení

Jak jsem psal, kurzy je možné zakoupit postupně, takže si nejdřív koupíte výuku ukulele a pak kytaru. Pokud vám při hraní na ukulele dělá něco problémy, tak k tomu ukulele kurzu přikupte rovnou kurz kytary pro začátečníky, protože tam najdete řadu návodů a detailnějších rad, jak co dělat. Například, jak střídat akordy, lepší vhled do rytmů, jak vybrnkávat na struny a podobně. Dohromady stojí kurz ukulele a kurz kytary pro začátečníky 1580 Kč jednorázově. To je super cena za výukový materiál, který vás konečně naučí hrát na hudební nástroj.

Moje hodnocení je takové, že kurzy jsou profesionálně postavené. Videa a texty jsou dlouhé akorát. Všechno v kurzu jde hezky krok po kroku, ale zároveň vás v kurzu tlačí rovnou do hraní písní, protože tím se člověk naučí víc, než při hodinách teorie akordů. Jakmile zahrajete sami celou písničku, tak vám nesmírně stoupne sebevědomí. Jasně, na první pokus to nebude dokonalé. Ale o tom hraní je. Zkoušejte, opakujte, učte se. Tyhle kurzy vám s tím dost pomůžou a naučí vás to.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *